Kalendář

13/4

Summer University

Information meetings
11/4

Summer University

Information meetings
8/4

Plzeňský víkend

Like us on Facebook

Aktuality

Taste Pilsen, taste its culture

AEGEE-Plzeň po loňké velmi úspěšné letní univerzitě letos organizuje menší event pro lidi, kteří nemají tolik volného času

více informací: Taste Pilsen, taste its culture

Skiweek Olympic games

Číst více…

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro AEGEE-Plzeň

Po dlouhých letech naší existence, jsme se konečně rozhoupali a veškerá jednání dokončili.

A tímto Vám s hrdostí oznamujeme, že AEGEE-Plzeň má vlastní trika!

AEGEE Československý víkend opět

Rok se s rokem sešel a AEGEE-Plzeň se vydala vstříc ostatním anténám z Prahy, Brna a Bratislavy ku příležitosti oslav 17. listopadu. A to mohlo znamenat jen jednu věc, Československý víkend byl tu!

Jedna chata, zhruba 30 lidí a nepočitatelně nových informací, zábavy a alkoholu, který nabyté znalosti a zážitky patřičně zakonzervoval. Tak by se dal ve zkratce popsat celý ČS víkend.

V nadstandardně hojném počtu (všichni 3) jsme tedy dorazili autobusem v pátek večer do obce Sklené, kde se celá záležitost odehrávala. Po příchodu na chatu, kde proběhlo přivítání se s dalšími účastníky a ubytování se, přivítala nás rovněž i první soutěž – pivní soutěž. Neotáleli jsme tedy ani vteřinu, poprali se s výčepem, udělali první dvě čáry na papírovou kalkulačku a už jen čekali, jak to po víkendu vlastně všechno dopadne.

Další věcí na programu večera byla večeře, po jejím skončení a vyčkání na další účastníky se mohla zábava rozjet v plném proudu. Jako první na řadu přišly hry na prolomení ledů. Byla zde hra s praskáním balónků o vlastní těla, stáním na židlích a také hra s napodobováním všelijakých roztodivných pohybů (až na pár výjimek, při jejichž napodobování vám začaly vyskakovat ruce z kloubních jamek). Po těchto hrách už následovala volná zábava a samozřejmě nesměla chybět „diskotéka“ až do pozdních ranních hodin (6 ráno).

Bylo 8:30 ráno a to mohlo znamenat jen dvě věci, snídaně je na stole a my máme všichni slušný spánkový deficit. Avšak i přes tuto indispozici se nám celkem zdařili dopolední představení antén. Během poledne pak účastníci byli rozřazeni do třech týmů a začala další hra, jež byla zároveň i cestou na oběd. Cílem hry bylo splnit 8 úkolů. Jednalo se například o vytvoření co nejletnější fotky (venku bylo asi takový teplo, že když jste se v lese rozhodli odskočit ke stromu, museli jste se následně odlomit), vytvořit reklamu na medovinu či zahrát scénku z Mrazíka (jak aktuální).

Po dokončení úkolů, obědě a následné cesty zpět na chatu přišel další bod programu – workshopy. Rozhodně nejinspirativnější část celého víkendu, která se vlivem velkého zájmu drobet protáhla. Následovala večeře a hned za ní večerní kvíz o polárkový dort plný překvapujících otázek (kdo by to byl tušil, že hadi doopravdy prdí). Po kvízu už zbyl jen zlatý hřeb večera, vyhlášení výsledků odpolední soutěže. Opravdu to byla velmi zábavná část, plná kreativních videí a fotek. Dál už nezbývalo nic jiného, než se opět pobavit a zatancovat si (obzvláště ten valčík s polkou bych vyzdvihl). A jak už jinak, než do ranních hodin (7 ráno?).

V neděli už to bylo všechno rychlé. Snídaně v 10, dopolední brainstorming na téma „co zlepšit a udělat“, dohodnutí dalšího termínu ČS víkendu (takže si 20.-22.11.2015 rozhodně udělejte čas), vyhodnocení pivní soutěže, balení, úklid a bohužel loučení. A ti, jež neodjeli dříve, měli ještě možnost ochutnat pravé brynzové halušky se slaninou, které si pro nás připravila AEGEE-Bratislava. Takže děcka, příští rok na těšenou. :)

JADRAN

Společná

Společná

 

 

Aegee Plzeň letos pořádalo Letní universitu, která se nesla ve stylu: „Ride the Pilsner Beer Wawe“ :)

Číst více…

SKIWEEK 2014 – „WINTER FAIRYTALE“ :)

021Ve dnech od 28. února do 8. března jsme pořádali pro AEGEE-Plzeň už – dalo by se říct – tradiční event s názvem Skiweek. Letošní ročník se celý odehrával ve stylu pohádky, podtitul tedy zněl „Winter Fairytale Nr. 5“. Tentokrát volba místa padla na ski areál Harrachov, kde jsme bydleli ve vile Prokopce, která je od sjezdovky vzdálená necelých 7 minut chůze (v lyžákách asi tak 13 😛 ). První příjezdový den (pátek) jsme spali v Praze.  Oslavili jsme tam narozeniny naší prezidentky, potom jsme zavítali do víru velkoměsta, kde proběhla první welcome party. V sobotu po krátkém dopoledním sightseeing a obědě jsme odjížděli do naší cílové destinace. Po příjezdu jsme se ubytovali a zahráli si ice-breaking game: co nejrychleji měl každý vyhledat piva polepená jmenovkami a poté hned co nejdříve člověka s daným jménem najít a seznámit se s ním. Samozřejmě nakonec se každé pivo vypije – typická česká hra :) V neděli se vstávalo v 8, po snídani jsme spěchali do ski půjčovny půjčit vše potřebné pro bezpečné lyžování/bezpečný snowboarding, v čem jsme pak brázdili nezkrotné Krkonošské hory. Poté už nám nic nebránilo v 5denním pobytu na svahu… během toho ale čekala participanty ještě jedna „celotáborová“ hra: najít na svahu střevíček, který ztratila Popelka.

013005

Pro začátečníky, ale i pokročilé byly vždy připraveni instruktoři Denisa „profesionál“ přes lyže a „hračička“ Vojen na prkně. Pomáhali, jak mohli a participanti si jejich rady nemohli vynachválit. Sjezdovky se zavíraly v 16 hodin a my měli, až do 19h, kdy se vyráželo dennodenně na večeři do blízké hospůdky, volno na regeneraci. Po večeři byl každý den připraven program, většinou spojen s tématem celého skiweeku: Fairytales. Hráli jsme takové hry jako Fairytales for adults, kde se musely plnit různé úkoly jako projít uličkou neřesti, vypít vodníkovo sperma, udělat kvíz u krále našeho království, vypít upírovi krev, vypít rum u hrozivého piráta a dokonce navštívit samotné peklo. V den, kdy se konala European Night – nejoblíbenější a zároveň nejvíc obávaný večer na každém eventu, nás bylo nejvíc – navštívilo nás i pár kamarádů z AEGEE-Praha, kterým mimo jiné patří velký dík za pomoc s organizací v Praze. Poslední den před odjezdem jsme už nelyžovali – čeho je moc, toho je příliš ;-), ale na programu byla návštěva sklárny a bobové dráhy. V sobotu jsme uklidili chatu a nezbývalo nám, než se se všemi zase rozloučit a doufat, že se s většinou někde brzy zase potkáme…

018

Info schůzky! Přijďte se něco dozvědět o AEGEE Plzeň a Summer Universities…nebo jen tak popít:)

Chcete se něco dozvědět o AEGEE-Plzeň, dát si pivo se stávajícími členy a hlavně získat informace o tom, jak vyjet na všemi tolik oblíbenou Summer University? Pak přijďte na jednu z našich info schůzek do retro kavárny Francis na Náměstí Republiky!

Poradíme vám, jak se stát členem AEGEE, jak se přihlásit na Summer University, povyprávíme své vlastní nezapomenutelné zážitky a pustíme i nějaké povedené video… :)SU

Info schůzky proběhnou v následujících termínech:
2.4. (st)
10.4.(čt)
15.4. (út)
22.4. (út)

… a budu začínat vždy v 19:30.

Zájemci o výjezd na Summer University už mohou vybírat svou destinaci snů na této adrese: www.aegee.org/su

Těší se na vás team AEGEE-Plzeň! :)

SUMMER UNIVERSITY – léto se blíží !!

CHYSTÁTE SE V LÉTĚ DO ZAHRANIČÍ?

CO TAKHLE PROŽÍT LÉTO NÍZKONÁKLADOVĚ V ZAHRANIČÍ VE SPOLEČNOSTI LIDÍ Z RŮZNÝCH KOUTŮ SVĚTA? CO VÁS OBOHATÍ VÍC NEŽ CESTOVÁNÍ A POZNÁVÁNÍ NOVÝCH LIDÍ I KULTUR? POJĎTE DO TOHO S AEGEE !

Že nejste studenti? NEVADÍ :)

Že nemluvíte excelentně anglicky? NEVADÍ :)

PROČ S AEGEE VYJET NA SU ?

– výběr destinace i termín je na vás! Preferujete Španělsko? Vyberte si z několika SU ve Španělsku! Máte čas jen v srpnu? Vybírejte podle termínů! Nabídka je bohatá!

–  získáte nové přátele z různých koutů světa!

– získáte nespočet zážitků, které byste na běžné dovolené jen těžko hledali, nemluvě o tom kolik legrace si užijete. Zkrátka zážitek, na který budete dlouho vzpomínat a uvidíte, že příští rok budete chtít jet znovu!

– procestujete vámi vybranou zemi a to za minimální peníze! Ubytováni sice nebudete ve 4hvězdičkových hotelech, ale co na tom záleží? V hotelu stejně moc pobývat nebudete.

– procvičíte si jazyk! A to nejenom angličtinu, ale využít můžete jakýkoli váš další jazyk. Aegee se vždy snaží skupinu namíchat národnostně co nejpestřeji!

 

CHYSTÁTE SE S AEGEE VYRAZIT NA SVOU PRVNÍ SUMMER UNIVERSITY? MOŽNÁ SE VÁM BUDOU HODIT NÁSLEDUJÍCÍ TIPY…

1) Pro přijetí na vámi vybranou Summer university budete potřebovat napsat motivační dopis. Motivační dopis je hned po podání přihlášky a zaplacení manipulačního poplatku první krok k vašemu výjezdu. Zkuste být co nejoriginálnější a nejvtipnější! Účastníky každé SU vybírají lidé, jako jste vy, tak se nebojte zaujmout :)

Pokud si nevíte rady, obraťte se na nás! Rádi vám poradíme nebo pošleme ukázku kvalitního motiváku :)

2) Manipulační poplatek činí 450 Kč a platí se ročně. Krom SU tedy můžete vyjet na jakoukoli akci pořádanou Aegee během celého roku! Využijte toho! Co takhle strávit Nový rok třeba v Řecku…nebo někde blíž? !

3) Než si finálně vyberete zemi, kam byste chtěli vyjet, podívejte se, kolik orientačně stojí letenky/ jízdenky, aby se vám nestalo, že si vyberete zemi a následně zjistíte, že letenka je pro vás příliš drahá.

4) V případě dotazů se neváhejte organizátorů vaší SU zeptat na cokoli! E-maily jsou uvedené u každé SU a lepší se zeptat hned. Rádi vám na všechno odpoví! Stejně tak se neváhejte obrátit na nás !

5) Co se týče plateb, tak některé SU vyžadují 100% platbu předem, jiným stačí 50% a některým dokonce pouze kopie letenky. Pokud jste časově omezeni ohledně financí, zkontrolujte si to raději dopředu.

6) Nezapomeňte si včas zařídit VÍZUM, pokud ho vaše destinace vyžaduje.

 

POKUD UŽ JSTE PŘIJATI :

1) Gratulujeme – nejlepší léto vašeho života právě začíná:)

2) Rezervujte si letenky včas! Ideálně hned po tom, co se dozvíte, že jste přijati. Mějte na paměti, že ceny v sezóně jsou vždy o něco vyšší.

3) Podívejte se na sociální sítě, jestli už vaše SU nemá svou FB skupinu. Tam můžete např. zjistit, zda s vámi někdo nemá společnou cestu anebo se na ní můžete domluvit. A když nic, alespoň můžete omrknout své budoucí kámoše:)

4) Nezapomeňte si vzít studentské průkazy, pokud máte, JISku, ISIC kartu apod. Můžou se hodit !

4) Součástí každé Summer university je také European night. European night spočívá v tom, že každý účastník přiveze alkohol nebo jakékoli pochutiny (ideálně obojí:)) typické pro jeho zemi a degustuje se! Proto si nezapomeňte přibalit nějakou tradiční českou lahvinku.

5) Pokud budete na spaní potřebovat spacák a podložku, nepodceňte to a sbalte si raději pořádnou podložku, která bude pohodlná na ležení.

6) I v případě, že jedete k moři, si nezapomeňte přibalit nějaké teplejší oblečení, nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit a i u moře bývá večer chladno!

 

A nakonec….UŽIJTE SI SVOU PRVNÍ SU, JAK NEJLÍP UMÍTE !!!

 

SU-Black

 

Beer Congress – 22.1-26.1. 2014

Tak máme za sebou první akce tohoto roku, kterou byl BEER CONGRESS aneb akci plnou nejen pití piva, ale spousty dalšího! Tak samozřejmě, že většina našich skvělých účastníků ze Španělska, Itálie, Řecka, Německa, Belgie, Ruska, Turecka, Rakouska a Maďarska přijeli především kvůli pití piva, ale to nebylo zdaleka vše :) Myslím, že nebudu lhát, když řeknu, že letošní Beer Congress byl užitečnou akcí nejen pro účastníky, ale i pro nás organizátory. Kdy jindy máte možnost prohlédnout si pivovary jako Pilsner Urquel a Gambrinus, užít si srandy kopec při laser game nebo zajít na pivo do zapadlého, ale příjemného malého pivovaru Groll? Pro mě rodilou Plzeňačku byla návštěva zmíněných pivovarů premiérou …tak konečně alespoň můžu říct, že o pivu něco málo vím :) Náš program byl výtečný i po stránce degustační. Hned první den nás čekala tradiční svíčková, kterou si naši účastníci oblíbili natolik, že si ji řada z nich objednala i druhý den! Nevynechali jsme ani guláš Na Spilce nebo knedlo vepřo zelo ve Švejkovi…samozřejmě doplněné plzeňským pivem :) Zkrátka knedlíků teď máme všichni zase na chvíli dost! Ale obešli jsme tradiční plzeňské hospody takže úkol splněn! Zpět od jídla k programu! Nechyběly ani seznamovací hry…samozřejmě jak jinak než s pivní tématikou, prezentace o Aegee-Plzeň od naší Anet, tradiční European night nebo workshopy připravené Sabinou z Culture Working Group, při kterých se všichni zúčastnění vyřádili a které bychom tímto rádi poděkovali! Bavili jsme se i při tradičních „parties hard“! Celou akci jsme otevřeli party v Mefistu.  Druhý den pak patřil  Uchu, kde jsme naše participanty naučili pít tradiční Becherovku, ale taky tuzemák. Další „party hard“ se uskutečnila v Krizi, kde jsme zorganizovali Erotic party v kostýmech a kde měli všichni zúčastnění i veřejnost nejen možnost vidět travesty show, ale také zúčastnit se mnoha soutěží a vyhrát spoustu užitečných dárků, které dodalo Pepino  a za což jim taktéž moc děkujeme !  Na poslední Goodbye party jsme se rozhodli vzít všechny účastníky do Pubu, aby si do sytosti užili čepování piva. Odtud nás sice málem vyhodili, ale nakonec vše dobře dopadlo a my mohli večer zakončit v Pantheonu! A party to byla divoká! :)

Doufám, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že letošní Beer Congress jsme si moc užili a rozhodně nebyl naším posledním!

CHCETE SE PŘÍŠTĚ ZÚČASTNIT? NAPIŠTE NÁM !

 

Speciální poděkování :

Krize Bar

Pepino

AEGEE CULTURE WORKING GROUP:Pilsner_urquell_beer

 

logo-300x300

https://www.facebook.com/CWG.AEGEE

Restaurant Na Spilce, Švejk, pivovar Groll, Gambrinus, Pilsner Urquel …

Summer University Turecko 2013 – CompasS´Ur Future

Letní univerzita Izmir – CompaSU´r Future –THE UNEXPECTED JOURNEY 2013 :)

Proč jsem si pro svou první letní univerzitu vybrala právě Turecko? Chtěla jsem k moři a Turecko je už léta má oblíbená letní destinace. Navíc o Izmiru jsem četla, že je to jedno z vůbec nejkrásnějších míst v Turecku….a já chtěla zjistit, jestli je to fakt pravda! Dalším důvodem, proč jsem se rozhodla přihlásit se na letní univerzitu (nebudu zastírat) bylo mé očekávání plejády fešných Španělů (protože Španělé jsou prostě všude:)) a v neposlední řadě to byl samozřejmě jazyk – 14 dní nemluvíte jinak než anglicky a to je výzva!!

Plejády Španělů jsem se dočkala! Krom Španělska jsem poznala také kousek Itálie, Chorvatska, Maďarska, Nizozemska, Německa, Ukrajiny, Malty, Mexica, Portugalska, Anglie, Slovinska, Azerbajdjanu a samozřejmě Turecka! Bylo nás celkem dost.

Náš program byl dost nabitý. Procestovali jsme hned několik známých měst. Začínali jsme v centru  Izmiru, kde jsme byli ubytovaní na kolejích…kromě „party everyday“, „party all night long“ a každodenní „afterparty“ jsme navštívili nejznámější památky v Izmiru, tamní trh, kam se jednou MUSÍM vrátit, protože takové boty za takové ceny – to nikde nekoupíte! Koupali jsme se v moři, sbírali hroznové víno, hráli a zpívali na kytaru a měli barbecue uprostřed pole pod přímým tureckým sluncem!

DSC04282

Welcome party se nesla v opravdu velkém stylu! Naši tureční organizátoři se opravdu vytáhli! Všude spousta jídla a víno a pivo for free. ..jak tahle party dopadla snad nemusím říkat:) …ale já to tedy řeknu…“Taliáni“ tuhle party zakončili noční koupačkou v bazénu hotelu, kde se party konala a my ostatní ráno vstávali s opičkou na zádech,  ale s pocitem, že to za to stálo !

Po Izmiru jsme navštívili Ölüdeniz , kde jsme bydleli v kempu v  chatkách přímo na pláži. Večer jsme sedávali na velkých sedacích pytlích uprostřed kempu, povídali si a pozorovali západ slunce…v kempu nás pak čekala i Evropská noc…a byla velkolepá. Ochutnala jsem tolik národního alkoholu a jídla! V kempu se také konala prezentace AEGEE Izmir a scénka toho, jak vypadá tradiční turecká svatba! Velmi poučné:) Stihli jsme i nějaké ty památky jako třeba prohlídku Efesu spojenou s nákupem suvenýrů, především pak Fake  hodinek, jako praví turisté!

2013-08-21 11.52.03

V Sirince jsme degustovali místní vína a též nakupovali suvenýry jako přírodní olivová mýdla, vína všech možných chutí, koření, ovoce a spoustu dalšího. Zde jsme upotřebili spoustu tureckých slov, která jsme se naučili na lekci turečtiny…především pak, jak říci, že jsme chudí studenti, protože to se hodí vždycky!

Ty úplně nejlepší vzpomínky z celé Letní univerzity jsem si přivezla z lodních výletů…naším prvním byla okružní plavba. Cestou jsme stavěli na širém moři, koupali se a skákali z lodě do moře. Dostali jsme grilovanou rybu s přílohou a jako bonus nás čekalo travesty vystoupení…dodnes si myslím, že tohle ani samotní organizátoři netušili :)  Náš výlet skončil soutěží o nejlepšího tanečníka břišních tanců, kterou vyhrál náš Yunhai z Nizozemska a po které následovala bujará oslava, která vyvrcholila hromadným tancem, zpěvem a zběsilým máváním tureckými vlajkami :)

1098210_10200516657103477_928485181_n

Druhý lodní výlet jsem neabsolvovala, neboť mi bylo špatně z předešlé „Everyday I am cappuling party“ :/ Ale ten třetí opět stál za to. Jeli jsme se lodí podívat na pláž, kterou z jedné strany obklopuje moře a z druhé řeka. Při cestě zpátky jsme pak pozorovali želvy v moři a dokonce došlo i na ochutnávku pečeného kraba…tedy jen ti, kdo se odvážili.

2013-08-25 15.13.27

Poslední destinací pak bylo Fethiye, což je ráj na zemi! Cestou samozřejmě nechyběla party v autobuse s naším ústředním songem Can´t hold us od Macklemora. Bydleli jsme v útulném hostelu v centru města a čekala nás tradiční turecká Nargile, ale také party ve stylu Angels and Devils, kterou jsme zakončili ranním kebabem.

Neposledním zážitkem, který jsem díky SU Izmir měla možnost vyzkoušet , bylo Jeep Safari. Nasoukali jsme se do tří Jeepů, dostali vodní pistole a to byla jízda!  Cestou jsme stavěli na obědě, kde jsme ochutnali tradiční turecké placky gözleme s Ajranem (slaný jogurt). Navštívili jsme staré jeskyně a zastavili se na siestu v turecké „čajovně“, která se nacházela uprostřed ryzí turecké přírody.

Kromě výše zmíněného jsme si dál vyzkoušeli turecké lázně Hammam, workshop malování, konferenci ohledně jaderné hrozby od přeživších útoku na Hirošimu a Nagasaki, aquapark, Mud bath  neboli bahenní koupele pod širým nebem, kormidlování lodě, lekce tureckého tance,  zdolání caňonu a spoustu dalšího…zkrátka mám na co vzpomínat!

1239667_10152538877704298_824780636_n

 

Pro mě nejlepší letní dovolená !

 

1240542_10201837414447517_164618171_n